Подiя у PressClub - Політика кризового реагування на COVID-19 на Харківщині (09.11.2020 у 17:10)

Політика кризового реагування на COVID-19 на Харківщині

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 09.11.2020 у 17:10 665

У Харківському прес-клубі відбулася презентація та обговорення проєкту “Моніторинг політик кризового реагування на COVID-19 на регіональному і національному рівні силами громадянського суспільства”, який проводився на Харківщині у період з вересня по листопад 2020 року.

Моніторинг проходив у чотирьох селищних ОТГ, двох міських ОТГ та п’яти містах області. У ході дослідження  проаналізовано рішення Харківської обласної ради та Харківської обласної державної адміністрації, а також місцевих рад Дергачівської, Зачепилівської, Золочівської, Мереф’янської, Роганської, Пісочинської ОТГ та міст Валки, Ізюм, Куп’янськ, Лозова, Чугуїв, а також місцеві інформаційні сайти.  Керівництво Богодухівської міської ОТГ, якій було надіслано запит, моніторинг проігнорувало. 

На думку організаторів дослідження, більшість  рішень були актуальними, але приймалися з великим запізненням. Зокрема, щодо стимулювання медичних працівників та зняття орендної плати для окремих категорій бізнесу. 24 липня 2020 року Харківською обласною радою було прийняте рішення №1333-VІІ щодо забезпечення надання адресної допомоги медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Тільки зараз обласною радою розглядається проєкт рішення про фінансову стимуляцію медичних працівників, які працюють з хворими на COVID-19. Також не було ідентифіковано жодних програм на подолання наслідків карантину та роботи з вразливими групами населення, зокрема ВПО.  

Організатори моніторингу запевняють, що на сайтах деяких громад влітку  бачили інформацію про проведення спортивних та розважальних подій, де на фотографіях немає жодної людини у масці, не кажучи вже про виконання умов фізичної дистанції між людьми. Жодна громада не надала інформації щодо наявності програми з подолання наслідків COVID-19.

Регіональний координатор проєкту Євген Монастирський розповів про рекомендації, які виробила команда моніторингу у Харківській області. Серед них пропозиції розробити низку заходів щодо подолання наслідків COVID-19, зокрема, підтримки малого і середнього бізнесу,  створення робочих місць, підтримки вразливих груп населення (таких як внутрішньо переміщені особи). Важливо також проведення внутрішнього моніторингу щодо виконання антиковідних рішень місцевих органів влади, залучити громадські організації до такого контролю. Доцільно  впровадити та систему моніторингу та аналізу інформації щодо поширення коронавірусу COVID-19 у Харківській області органами місцевого самоврядування. 

Проєкт “Моніторинг політик кризового реагування на COVID-19 на регіональному

та національному рівні силами громадянського суспільства” реалізується БО БФ“Стабілізейшен Суппорт Сервісез” за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (Black Sea Trustfor Regional Cooperation), який є проєктом Німецького фонду Маршалла США (German Marshall Fundof the United States).

Трансляцію дивіться тут:https://www.facebook.com/pressclubKharkiv/videos/798999124006911