Подiя у PressClub - Як живуть громади Житомирщини (04.11.2024 у 10:45)

Як живуть громади Житомирщини

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 04.11.2024 у 10:45 73

Енергоефективність, допомога військовим, відновлення та збереження культурної спадщини - основні напрямки роботи громад Житомирщини під час війни.

У цьому пересвідчилися 14 представників і представниць локальних медіа, які взяли участь у престурі «Громади Житомирщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей». Поїздка відбулась 31 жовтня - 1 листопада 2024 року.

В перший день престуру журналісти відвідали Бердичівську та Гришковецьку громади. Дізналися про міжнародні соціальні та інвестиційні проєкти з відновлення, будівництво житла для ветеранів і ВПО. У Бердичеві побували на м”ясопереробному підприємстві, де  релокований  бізнес став стратегічним партнером і одним із провідних роботодавців міста.

А ліцей «Територія 12» - приклад міжнародної співпраці з відновлення закладів освіти, що постраждали від ракетного удару у березні 2022 року. Загалом, завдяки проєкту ПРООН у громаді модернізовано чотири школи.

 

Ще одна тема першого дня - особливості використання туристичних магнітів.  У Бердичеві на території монастиря - фортеці Ордену босих кармелітів крім культових споруд розмістилися мистецькі школи, Музей історії міста  та Музей Джозефа Конрада, класика британської літератури, народженого тут. А у Гришковецькій громаді історичну спадщину перетворюють на ресурс для розвитку.

Проєкт «Чайковський Space» реалізують волонтери та місцеві жителі за підтримки програми «Мріємо та діємо».

У селі Гальчин журналісти відвідали  садибу українсько-польсько-турецького діяча та письменника  Міхала Чайковського - відомого в історії як Садик-Паша, де створено сучасний простір «Creative Galchynets». Селищна голова Ірена Лісова, розповіла про партнерство з проєктом USAID «ГОВЕРЛА» , завдяки якому вдається покращувати стан соціальних та інфраструктурних об'єктів у 17 селах громади. У Гришківцях учасники престуру також відвідали новий дитячий будинок сімейного типу, збудований за підтримки уряду Естонії. Тут мешкає родина вимушених переселенців з Донеччини, яка виховує сімох дітей.

1 листопада для журналістів в міській раді Житомира відбулася презентація місцевих енергоефективних проєктів, які створюють енергетичну стабільність під час блекаутів, забезпечують надійну роботу об’єктів критичної та соціальної інфраструктури.

Потім учасники престуру оглянули очисні споруди КП «Житомирводоканал», де відбувається процес модернізації каналізації за кошти Світового банку.

Реконструкція очисних споруд дозволить вирішити декілька актуальних для міста проблем: якісного очищення стічних вод, видалення фосфатів, економії електроенергії, економії бюджетних коштів за рахунок створення однієї сучасної та великої очисної системи замість двох застарілих.

Фінальна тема престуру - психосоціальна реабілітація ветеранів та розвиток ветеранського бізнесу у Житомирській громаді. Журналісти зустрілися з керівником Центру реабілітації та соціалізації ветеранів «ТІ Хто Пройшли крізь вогонь», військовим психологом Сергієм Твардовським, командиром групи з гуманітарного розмінування Валентином Кузьмінчуком, який відкрив у Житомирі кав’ярню «Мухомор» та єдиним в країні вихователем у приватному дитсадку «Тато Фея» ветераном Олександром Ковальчуком.