Подiя у PressClub - Як культура та історія  допомагають територіям розвиватися (08.09.2024 у 23:07)

Як культура та історія допомагають територіям розвиватися

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 08.09.2024 у 23:07 88

13 журналістів та журналісток з 11 локальних видань взяло участь у престурі: «Як громади центральної України приймають ВПО, розвиваються, допомагають фронту». Поїздку Харківській прес-клуб організував 5-6 вересня 2024 року.


На прикладі Уманської та Тальнівської громад Черкаської області журналісти дізналися, як місцеве самоврядування долає воєнні виклики, а культура та історія  допомагають територіям розвиватися. Під час престуру журналісти відвідали соціальні та інфраструктурні об’єкти у громадах. В Умані оглянули роботи з відновлення зруйнованої ракетою багатоповерхівки, побували в укритті та реабілітаційному центрі «Гармонія».

Важливою темою, яка піднімалась під час перебування у громадах стала інтеграція ВПО. У Тальнівській, релокований бізнес з Донеччини допоміг вирішити проблему пасажирських перевезень  Тепер транспортне сполучення мають 20 сіл. При цьому залишилися пільги для проїзду соціально незахищених верств населення. Завдяки відновленню автобусних маршрутів покращується транспортна інфраструктура. Зокрема, в місті Тальному почалася відбудова  автобусних зупинок.

А в Уманській громаді релокована організація з окупованої Нової Каховки допомагає переселенцям інтегруватися, розвиваючи агротуристичний кластер «Шляхами Трипільської Праматері». Цей міжнародний проєкт започатковано у громадах Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини, Молдови та Румунії. Ініціатори через агротуризм та розвиток креативних індустрій сприяють  культурному збагаченню територій і посиленню економічної спроможності громад.

Окрема тема престуру - взаємодія бізнесу з громадами, інвестиції, енергетична безпека, бізнес ідеї, підтримка. В Умані посадовці розповіли, що місцева пивоварня першою  в Україні почала варить пиво на сонячній енергії. А ще створює нові робочі місця та збільшує надходження до бюджету.

Журналісти  не могли не спитати, як єврейський Новий рік сприяє розвитку контактів між українцями та євреями,  підприємництву та наповненню міської скарбниці?  Під час відвідин Уманської фруктової компанії йшлося про садівництво в Україні. Як на галузь впливають війна та зміни клімату? Фахівці агропідприємства розповіли, про особливості вирощування сортів гігантських черешень, дотримання європейських стандартів, перспективи та місце галузі у зміцненні продовольчої безпеки країни. 

Результати співпраці місцевої влади Тального та бізнесу - відкриття підприємства із виготовлення пелет. Сировиною для виробництва служать відходи деревини - гілля, тріски та тому подібне. За словами голови громади, виробництво дозволяє економити на вивозі сміття та опаленні комунальної сфери.

 

Локальна культура та історична спадщина - ресурс для розвитку територій. Це прекрасно розуміють і в Тальнівській, і в Уманській громадах. Про те, як формується туристичний продукт та за чиї гроші йшлося під час відвідин Мисливського палацу графа Шувалова – єдиної будівлі данського архітектора Андреаса Клемменсена на території України, Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Це найбільший у Східній Європі заповідник, присвячений одній археологічній культурі. А також славнозвісної “Софіївки” - світового шедевра садової та паркової архітектури.

 

Під час престуру журналісти ознайомилися з іншими цікавими громадськими та приватними ініціативами, що впливають на якість життя людей.