Подiя у PressClub - Рівненщина. Воєнні виклики тилу (23.06.2024 у 23:09)

Рівненщина. Воєнні виклики тилу

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 23.06.2024 у 23:09 461

Харківський прес-клуб та Рівненське обласне відділення Асоціації міст України 20-21 червня 2024 року провели престур: “Громади Рівненщини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення”.

В ньому взяли участь 14 журналістів і журналісток з 10 областей України.

Протягом двох днів медійники побували у чотирьох громадах Рівненщини. Зокрема, побачили, як реалізуються проєкти USAID у Білій Криниці та Рівному. Центр безпеки був добудований після масованої атаки ворога на об’єкти Білокриницької громади. Він забезпечує захист населення та територій від пожеж та надзвичайних ситуацій. 

Під час відвідин однієї з котелень обласного центру журналісти побачили як відбувається монтаж когенераційних станцій. Обладнання вартістю близько 2-х млн. доларів дозволить забезпечити стабільну роботу об’єктів критичної та цивільної інфраструктури Рівного. За останні 10 років це один з наймасштабніших інноваційних проєктів в галузі теплопостачання в громаді.

Начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль під час пресконференції розповів про воєнні виклики та успішні кейси в області. Захід проходив у центрі «Простір інтеграції». Цей безбар’єрний простір  створено для підтримки людей, які постраждали від війни чи опинилися в складних життєвих обставинах. Громадські організації, волонтери, бізнес та влада викорстовують приміщення для коворкінгу, розвитку та комунікації, а внутрішньо переміщені особи тут можуть отримати соціальні послуги за принципом «єдиного вікна». З лютого 2024 року запрацював Центр життєстійкості для мешканців Рівненської громади. Цей проєкт є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської. 

.

 Під час відвідин Клеванської  громади журналісти ознайомилися зі світовими трендами реабілітації ветеранів.  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни - єдиний заклад в Україні, який приймає воїнів ЗСУ після важких черепно-мозкових та спінальних травм на реабілітацію в гострому періоді. З 1 жовтня 2022 року тут діє проєкт з навчання лікарів - реабілітологів, який здійснюється за підтримки уряду Великої Британії та Всесвітньої організації охорони здоров’я. В тому ж таки 2022 році, на базі закладу, розпочато будівництво чотириповерхового лікувально - реабілітаційного корпусу загальною вартістю близько 33 млн євро.

У Городоцькій громаді учасники престуру обговорили питання функціонування бізнесу під час війни. Свої інвестиційні проєкти презентували спеціалісти ТОВ “Кроноспан Рівне”. Підприємство - один з найпотужніших інвесторів в області, який в період воєнного стану продовжує будівництво деревообробного підприємства в Городоцькій громаді. Загальний розмір інвестицій понад 450 млн. євро. Перша черга будівництва уже введена в експлуатацію, а друга  черга на завершальній стадії. Щоб забезпечити стабільне електропостачання на підприємстві змонтували газову електрогенераційну установку вартістю близько 6 млн. євро і першими на Рівненщині закупили 6 МВт електроенергії з-за кордону. Під час розмови також  йшлося про спільні соціальні проєкти бізнесу і громади для поліпшення якості життя людей.

Як  допомагає розвиватися бізнесу координаційна платформа «Rivne work hub» журналісти дізналися відвідавши Рівненський професійний коледж ресторанного і готельного бізнесу. В області за час повномасштабного вторгнення на 7,7% зросла кількість підприємців. Проєкт «Rivne work hub», який був започаткований ОДА два роки тому, допомагає вирішити проблему підготовки кваліфікованих кадрів для потреб місцевого бізнесу. Платформа -  найбільш сучасна в Україні мережа з 31 навчально - практичного центру і до неї долучено близько 1000 роботодавців. 

Місто Рівне стало першим, де реалізували проект будівництва пунктів незламності з модульних будиночків. «Містечко Незламності» - Рівненська громада отримала від Європейського Союзу та шведської Агенції з надзвичайних ситуацій. Будиночки обладнані всім необхідним і в разі виникнення тривалих перебоїв з подачею тепла чи електроенергії  зможуть приймати людей.

Один з проєктів, якими пишається громада - відремонтований і оснащений за світовими стандартами пологовий будинок Рівненської міської ради. Лікарі стверджують, що зміни на краще сталися завдяки медичній реформі та місцевому саморядуванню, зацікавленому в наданні якісних послуг громадянам.

Останній пункт престуру зоопарк, що під час війни став гуманітарним хабом для інших зоопарків країни. У Рівне релоковано більше сотні тварин, що опинились в прифронтовій зоні. Крім того, тут започатковано програму реабілітації поранених бійців, які проходять лікування у місцевих медзакладах. Для вояків організовано інтерактивне спілкування з представниками фауни. Це допомагає захисникам швидше одужати та відновити психологічну рівновагу.