Волинь під час війни. Виклики та вікна можливостей
30 - 31 травня 2024 року відбувся престур - “Громади тилу: як Волинь приймає ВПО, воює та розвивається”.
Культура, історія, природа: як скористатися для розвитку громад на прикладі Луцька, Торчина та Жидичина. Під час відвідин 14 журналістів з 11 областей України ознайомилися з цікавими громадськими та приватними ініціативами, що впливають на якість життя людей.
У Торчинській громаді на полях сіл Хорохорин-Смолигів організовано монокультурну спеціалізацію домашніх господарств. Це дозволило створити народний бренд - «хорохоринська полуниця».
Розвиток інклюзивної інфраструктури в селищі відбувається завдяки участі у пілотному проєкті «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні». В ньому беруть лише шість громад з України.
Журналісти дослідили безбарʼєрність та доступність місцевої лікарні.
Своїм досвідом меморіалізації військової звитяги земляків поділилися у місцевому музеї.
У Жидичинському старостинському окрузі Луцької міської громади представники Центру туристичної інформації та паломництва "ZHYDYCHYN CENTER" презентували учасникам престуру проєкт "Екокультурний простір ПриСтань”.
Це приклад світської взаємодіі Свято-Миколаївського монастиря з Жидичинською громадою, який забезпечує змістовне дозвілля та є засобом інтерпретації локальної екоспадщини.
Також на території старостинського округу відбулось знайомство з першою приватною ініціативою тимчасового житла для українців, що постраждали від війни - RE:Ukraine Housing Lutsk.
В обласному центрі журналісти відвідали Центр допомоги переселенцям та Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, а також познайомились з ініціативами братів-волонтерів Цапюків. Павло Цапюк - співзасновник ініціативи доставлення всього необхідного на фронт “Військова пошта” та волонтерського пабу, який генерує кошти для фінансування волонтерської діяльності. Василь Цапюк - інженер-винахідних, який організував мережу “блокчейн на війні”. Учасники мережі розробляють і виготовляють різноманітні деталі та прилади для військових.
Під час престуру медійники з різних регіонів країни мали можливість подивитись на локальну культуру та історичну спадщину, як ресурс для розвитку громади. Побачили, як формується цілісний туристичний продукт Луцька та за чиї гроші.