Подiя у PressClub - Навчання завершили (13.05.2024 у 09:42)

Навчання завершили

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 13.05.2024 у 09:42 65

11 травня закінчився фінальний триденний вишкіл Школи практичної журналістики та медіаграмотності Харківського пресклубу. Його тема: “Відео та подкасти. Формати та інструменти”.


Під час воркшопу молоді журналісти опановували алгоритм
створення подкастів та відео, дізнавались про шляхи втілення ідей в проєкти. Тренери ділилися секретами створення якісного контенту. 

Щоб отримати сертифікати Школи практичноі журналістики 15 студентів - журналістів з Сум, Харкова та Херсона вчилися тому, без чого неможливо уявити роботу сучасного медійника. А саме, як протидіяти інструментам інформаційної війни - фейкам, маніпуляції,  дезінформації, пропаганді. Йшлося також про особливості інформування населення, ознаки якісної інформації та про ризики, що несуть соцмережі. Учасники тренінгу навчалися захищати свої гаджети та облікові записи від зламу, шкідливих програм, здобували базові навички з кібергігієни та захисту інформації. 

Вишкіл тривав півроку. За цей час  студенти знайомились з поняттям відкриті дані, етичними та безпековими питаннями розслідувальної журналістики, опановували OSINT-інструменти пошуку та аналізу інформації. 

Університетські програми підготовки майбутніх журналістів, на думку учасників навчання, передбачають багато теорії.  Мета Школи журналістики Харківського прес-клубу -  озброїти студентів практичними навичками, які допомагають у створенні якісного контенту для медіа. Закрема, навчити застосуванню штучного інтелекту, користуватися онлайн сервісами для створення інфографіки, писати тексти, готувати інтервʼю, фоторепортажі та вміти працювати в команді.