Подiя у PressClub - Сліди/Scars. Шістдесят відбитків війни (30.04.2024 у 13:42)

Сліди/Scars. Шістдесят відбитків війни

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 30.04.2024 у 13:42 846

В Інформаційно-виставковому центрі «Бузок» 29 квітня 2024 року відбулася презентація, присвячена підбиттю підсумків проєкту Харківського прес-клубу «Харківщина: зруйнована, але незламна». Цей проєкт розпочався у травні 2023 року за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

Керівник Харківського прес-клубу Олександр Швець розповів учасникам зустрічі про важливість проєкту для регіону та про плани команди щодо продовження роботи з фіксування злочинів, скоєних росіянами на території України. Він оцінив проєкт щодо перспектив на продовження. Фільми різні, це залежало від груп, авторів, сценаристів, фахового досвіду команд. Але всі стрічки відповідають завданню проєкту – у документальній формі фіксують злочини росіян у Харківському регіоні.

Учасники зустрічі переглянули стрічку «Сліди: шістдесят відбитків війни» про роботу знімальних команд.

«Харківщина: зруйнована, але незламна» – проєкт, присвячений документуванню наслідків російської агресії на території Харківського регіону. Протягом року документалісти створили 60 фільмів українською та англійською мовами, зафіксували спогади очевидців про скоєні росіянами злочини. Поширення фільмів проєкту здійснюється з Ютуб-каналів Харківського прес-клубу та спеціально створеного майданчика для англомовної версії. Реалізовували проєкт 6 знімальних груп Харківського прес-клубу, які своєю діяльністю охопили більшість постраждалих громад області. Під час зйомок увагу приділяли фіксуванню не лише спогадів про руйнування установ, закладів і житла, але й емоцій героїв, спілкуванню з родичами та знайомими постраждалих. Зібрана інформація є базою для створення національного банку пам’яті про наслідки російсько-української війни, що в майбутньому унеможливить маніпуляції росіян з історичними фактами. Виготовлені стрічки можуть бути використані як доказова база для міжнародних кримінальних судів проти РФ. Фільми отримає Харківський державний обласний архів на довічне зберігання та поширення правди про війну.

Експерт Фонду підтримки демократії Посольства США в Україні Сергій Решетов повідомив, що  за обсягами руйнувань і відшкодувань Харківщина є серед лідерів України. Тому проєкт «Харківщина: зруйнована, але незламна», що фіксує злочини, важливий і для прокуратури, і для правозахисників, і для судів. Бо його мета – притягнути рф до відповідальності за заподіяну шкоду.

Учасники презентації дізналися про покази фільмів проєкту у різних громадах Слобожанщини та Харкові. На ці зустрічі запрошувались герої стрічок, жителі громад, представники медіаспільноти, органів влади. Одна з презентацій пройшла в Полтаві. Фільми проєкту транслюють регіональні канали України.

Художній керівник проєкту Максим Головачов та учасники медійних груп розповіли про художню та історичну цінність стрічок, про роль проєкту у творчому зростанні фахівців, про те, що залишилося за кадром. До слова були запрошені сценаристи проєкту Юлія Щербак, Олена Клименко, Олександр Помиткін, Сергій Савченко, Галина Половик. 

Директорка Інформаційно-виставкового центру «Бузок» Вікторія Жданко розповіла про співпрацю центру з Харківським прес-клубом в рамках проєкту "Харківщина: зруйнована, але незламна".

Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США  в  Україні.  Погляди  авторів  не  обов’язково  збігаються  з  офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Наші офіційні джерела:

Харківський прес-клуб https://pressclub.com.ua/

Ютуб-канал

https://www.youtube.com/playlist?list=PLm4oYbleTj4OmbLlVQN6vr8hjmlLpLi8E

https://www.youtube.com/@Scars2023

Фейсбук

https://www.facebook.com/pressclubKharkiv

Інстаграм

https://www.instagram.com/scars_2023/