Подiя у PressClub - Виклики та досягнення громад Вінниччини (21.04.2024 у 22:36)

Виклики та досягнення громад Вінниччини

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 21.04.2024 у 22:36 324

8-19 квітня 2024 року Харківський прес-клуб та Вінницьке відділення Асоціації міст України провели престур на тему: «Громади Вінниччини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».

 В ньому взяли участь 13 медійників з 11 областей України.

Під час відвідин Барської, Вінницької та Жмеринської міських громад журналісти дізналися про міжнародну підтримку інфраструктурних проєктів, співпрацю місцевого самоврядування та громадянського суспільства у протидії військовій агресії росії. Однією з тем престуру була забезпечення закладів освіти надійними укриттями. Медійники ознайомилися з кращими практиками релокації та адаптації бізнесу, цікавими громадськими та приватними ініціативами, що впливають на якість життя людей. 

Жмеринська громада втілює енергоефективні проєкти в бюджетних закладах,  переходить на відновлювальні джерела енергії. Журналісти відвідали будівництво сонячної електростанції на місцевому водоканалі. Технологія передбачає перетворення сонячної енергії в електричну, яка буде використана для видобутку та подачі питної води населенню.

Барська громада важливим напрямком своєї роботи вважає інвестиції в дітей. Проєкти, якими тут пишаються: місцева ДЮСШ, STEM-лабораторія та клас безпеки Барського ліцею №3, Центр інклюзивної освіти.

Також у громаді  оптимізують систему поводження з твердими побутовими відходами в цьому журналісти переконались під час відвідин  сміттєсортувального комплексу КП «Бар-благоустрій».

У Вінницькій громаді розвивають  індустріальні парки, які забезпечують соціально-економічний розвиток території, створюють виробництва з високим рівнем доданої вартості та нові робочі місця, сприяють розвитку релокованих підприємств. Також у громаді розвивають комунальний транспорт - працює програма модернізації трамваїв та тролейбусів. Триває одна з найуспішніших в Україні реформа громадського транспорту.

Вінниччина стала однією із чотирьох областей України, які увійшли до пілотного проєкту з впровадження інституту помічника ветерана в громаді. Також у місті на базі відділень ЦНАП «Прозорий офіс» діють три рекрутингові центри з інформування, профорієнтації в ЗСУ, мобілізації та служби за контрактом. Наразі, ці проєкти фінансуються коштом місцевого бюджету.