Подiя у PressClub - Львівський досвід управління громадами (01.04.2024 у 17:58)

Львівський досвід управління громадами

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 01.04.2024 у 17:58 625

28-29 березня 2024 року на Львівщині відбувся престур: “Ефективне управління громадами на Львівщині під час війни. Досягнення та виклики”.

У ньому взяли участь журналісти з 15 медіа різних областей України. Захід  організували Харківський та Львівський пресклуби.

Заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Олександр Кулепін розказав, що в регіон  релоковано 237 підриємств зі сходу та півдня України. Вони створили 5 тисяч робочих місць. За два роки заявки на релокацію в обласну військову адміністрацію подавали 900 підприємств. На Львівщині офіційно мешкають 230 тисяч вимушено переміщених осіб. 

Під час відвідин Городоцької громади  її голова  Володимир Ременяк розповів журналістам про співробітництво з південнокорейською  корпорацією водних ресурсів «K-water».

Наразі компанія аналізує варіанти реалізації інфраструктурного проєкту з водовідведення та інвестування у розвиток логістичного комплексу "Захід-ресурс". Також учасники престуру дізналися, як у громаді розвивається бізнес. Про державну програму допомоги ветеранам розказав учасник АТО (ООС) Ігор Сабадаш, який почав власну справу з вирощування гусей, а зараз відкрив екоранчо.

На другий день престуру журналісти побували у Національному реабілітаційному центрі“Незламні“ (“Unbroken”).

Це місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Під час спілкування з персоналом та пацієнтами реабілітаційного центру журналісти дізналися, що від початку повномасштабного вторгнення тут пролікували понад 15 тисяч поранених українців, з них 350 - діти. Серед напрямків роботи Центру - реконструктивна хірургія, ортопедія та протезування. Людям не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у Центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією. Усю медичну допомогу люди отримують безоплатно.

Також учасники престуру відвідали будмайданчик, де розпочато спорудження восьми багатоповерхівок.  У них будуть жити люди, що потребують реабілітації, вимушені переселенці та сім’ї військових. Загалом тут зможуть тимчасово мешкати 700 осіб. 

Завершився престур у редакції  газети“Високий Замок”. Журналісти регіональних видань України  взяли участь у дискусія про шляхи та методи виживання місцевих медіа під час війни.