Подiя у PressClub - Світ має знати про російські злочини! (31.03.2024 у 19:32)

Світ має знати про російські злочини!

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 31.03.2024 у 19:32 1 095

У межах реалізації проєкту «Харківщина: зруйнована, але незламна» Харківський прес-клуб презентував у Солоницівській громаді документальні фільми, що фіксують наслідки російської агресії на території Слобожанщини. Жителі громади побачили стрічки «Я – не студент», «Замах на пошту», «Подвійний злочин», «Геноцид: чорний вівторок Харкова».

Мешканці Солоницівської громади дізналися більше про проєкт, переглянули стрічки та поспілкувалися з авторами фільмів.

Керівник пресклубу Олександр Швець розповів про цикл «Сліди/Scars» та Ютуб-канали, де можна переглянути інші фільми проєкту, наголосив на важливості проєкту для сьогодення та історії. «Ми фіксуємо злочини щодо конкретних мешканців і доносимо це до світової громадськості», – зазначив він. Важливим нині є не просто фіксування злочинів, але й емоцій та переживань людей, які пережили горе. Про це розповів художній керівник проєкту Максим Головачов. З його особистого досвіду, від перегляду фільмів на великому екрані людина переживає зовсім інші відчуття, ніж від перегляду на комп’ютері: «Стрічки формують спогади, а спогади – історію. Великий об'єм інформації про чергові втрати і руйнування залишаються в пам’яті та історії».

Сюжети документальних фільмів – це розповіді очевидців про пережите, про втрату рідних і близьких, про наслідки російської політики щодо українців, яка не змінюється протягом багатьох століть і спрямована на руйнацію нашого життя, знищення культури, ментальності. Герої сюжетів – мешканці Харківщини, учасники або очевидці жахливих подій.

Керівники журналістських груп розповіли про особисті мотиви, що спонукали взяти участь у проєкті, а також про свої стрічки. «Ми робимо це для того, щоб нащадки не забували і не шукали ні братства, ні розуміння, ні єдиної мови чи культури з росіянами, ­– зазначила Юлія Щербак. – Мусимо розуміли і бути завжди готові до того, що ці люди хочуть нас знищити». Керівниця групи Олена Клименко розповіла, як пережила окупацію і була  свідком російських злочинів: «Бачила, що вони роблять і як впливають на людей! Тож не маю права бути осторонь і повинна розповідати світу про ці злодіяння!»

На думку керівниці відділу освіти, культури молоді та спорту Солоницівської громади Наталії Плотнік, у стрічках відтворені злочини проти українського народу. Вона згадала кількість вимушених переселенців у Солоницівці, наслідки російських обстрілів по об’єктах і житлу в громаді та  закликала педагогів використовувати фільми на виховних годинах у навчальних закладах.

У презентації взяли участь мешканці Солоницівської громади, представники органів місцевого самоврядування, закладів освіти та культури.

Проєкт реалізує Харківський прес-клуб за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the of icial position of the U.S. Government.

Наші офіційні ресурси:

1)    https://www.youtube.com/playlist?list=PLm4oYbleTj4OmbLlVQN6vr8hjmlLpLi8E

2)    https://www.youtube.com/@Scars2023

3)    https://pressclub.com.ua/

4)    https://www.instagram.com/scars_2023/