Подiя у PressClub - ЗВИНУВАЧУЮТЬ СВІДКИ: фільми про війну та страждання українців (16.03.2024 у 17:24)

ЗВИНУВАЧУЮТЬ СВІДКИ: фільми про війну та страждання українців

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 16.03.2024 у 17:24 1 171

Тривають покази фільмів проєкту «Харківщина: зруйнована, але незламна» в Харківській науковій державній бібліотеці ім. В.Г. Короленка та в Інформаційно-виставковому центрі «Бузок». Понад 50 стрічок, виготовлених Харківським прес-клубом за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, можна переглянути також на Ютуб-каналах нашої громадської організації.

Вплив документального кіно на емоційну сферу людини важко переоцінити. Стрічки Харківського прес-клубу розповідають світові історії про те,  якими є українці, яким є наше повсякдення і що скоїли росіяни з нашою землею. Фільми проєкту виготовлені українською та англійською мовами та об’єднані в цикл під назвою «СЛІДИ/SCARS». Документальні стрічки відтворюють спогади очевидців про наслідки російської агресії на території Слобожанщини і дозволяють глядачеві осягнути історичні процеси та глибину горя, що спіткало українців, зрозуміти наслідки трагедії для України та світу. Кожна стрічка загострює чутливість глядача, вчить співпереживати, змушує аналізувати ситуації та відгукуватися на горе інших людей. Герої документальних фільмів – мешканці Харківщини, які розповідають про загибель рідних чи знайомих, руйнування житла, закладів освіти, культури, соціальної сфери, підприємств тощо. На сьогодні для проєкту важливим є не лише зафіксувати наслідки агресії у вигляді зруйнованих об’єктів, але й закарбувати емоції та відчуття людей, які пережили горе. Відзняті кадри російської агресії вже стали частиною історії для нащадків. Наслідки війни, зафіксовані у фільмах, можуть бути використані для засудження російських окупантів у міжнародних судах і стануть частиною банку  національної  памʼяті  про трагедії від російського вторгнення.

 Про перегляди фільмів у бібліотеці ім. В.Г. Короленка можна дізнатися за цим покликанням на сайті «Громада. Груп», а також на новинному порталі «Новини Харкова» за цим покликанням.

 

Про перегляди фільмів у галереї «Бузок» – за цим покликанням на сайті «Громада. Груп».

 

Проєкт реалізує Харківський прес-клуб за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Наші сторінки у соцмережах:

Фейсбук https://www.facebook.com/pressclubKharkiv

Україномовні фільми циклу "Сліди/Scars"

https://www.youtube.com/playlist?list=PLm4oYbleTj4OmbLlVQN6vr8hjmlLpLi8E

Інстаграм циклу фільмів СЛІДИ/SCARS https://www.instagram.com/scars_2023/

Ютуб-канал англомовної версії проєкту https://www.youtube.com/@Scars2023