Подiя у PressClub - Навчаються майбутні осінтери (18.02.2024 у 22:34)

Навчаються майбутні осінтери

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 18.02.2024 у 22:34 398

15-17 лютого 2024 Школа практичної журналістики та медіаграмотності Харківського прес-клубу організувала у Львові для молодих журналістів і студентів вишів сходу та півдня України воркшоп на тему: «Інструменти роботи осінтера».

В ньому взяли участь 16 студентів та 3 викладачі.

Під час навчання майбутні медійники знайомились з поняттям відкриті дані, етичними та безпековими питаннями розслідувальної журналістики, опановували OSINT-інструменти пошуку та аналізу інформації. Учасники тренінгу також дізналися про секрети якісного інтервʼю та онлайн сервіси для створення інфографіки.

 Валентина Нетребич, студентка Херсонського державного університету поділилася своіми враженнями від навчанння:

    Цей тренінг показав мені наскільки насправді різноманітна робота журналіста і в той же час важка. Оскільки пошук та систематизація даних це досить кропітка і часозатратна праця, яка потребує багатьох зусиль. Журналістські розслідування на часі завжди. Я була б не проти відвідати такий практичний і надзвичайно насичений воркшоп ще раз, адже це важливо - ділитись знаннями, обмінюватись досвідом, працювати в команді та насолоджуватись подорожжю. Я вважаю що Херсон, Суми та Харків, як прифронтові території, найбільш вразливі до пропаганди ворога. І тому  студентів спеціальності "Журналістика" саме цих областей озброюють різними кейсами та знаннями, аби в подальшому ми змогли відстояти інформаційний фронт і безпеку населення.

А це думки Захара Ювко, студента Сумського державного університету:

   Якщо описати другий воркшоп одним словом, то нехай це буде слово "відкритий". Бо відкритим було все: і тренери, до яких ми могли звернутися з будь-яким питанням, і джерела інформації, з якими працювали, і інші учасники, з якими виконували групові завдання. А також було цікаво створювати власну агенцію журналістів-розслідувачів і давати оцінку діям наших колег та пропонувати альтернативні шляхи розгляду справи. Отримані інструменти та методи пошуку інформації у відкритих джерелах значно спростили процеси встановлення певних даних, наприклад, місцезнаходження чи ідентифікацію людини. Безумовно плюсом є те, що на кожен метод нам надавали посилання на 2-3 альтернативних застосунки. Загалом враження від навчання  виключно позитивне. За OSINT'ом майбутнє журналістики і в певній мірі користуватися такими методами має кожен спеціаліст, навіть якщо він не планує пов'язувати своє життя з розслідуваннями.

Анастасія Мицик, студентка Харківського Національного економічного університету імені Семена Кузнеця, додає:

    Під час тренінгу я дізналася багато нового про роботу осінтера. Ми відчули себе справжніми журналістами-розслідувачами, працювали у малих командах та на практиці використовували теоретичні знання. Усе це дало можливість нам ближче познайомитися один з одним, може, ще попрацюємо разом. Атмосфера протягом трьох днів воркшопу була невимушена та дружня. Ми не були конкурентами, ми були командами. Тренери заохочували кожного, давали цікаві завдання, розповідали про свій досвід, який був  пов’язаний з темою тренінгу. Навчання у чудовому місті Лева подарувало незабутні емоції та враження. Це була дуже крута можливість отримати корисні та важливі знання для професійного розвитку.