Подiя у PressClub - Російський тероризм і його наслідки (05.02.2024 у 16:59)

Російський тероризм і його наслідки

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 05.02.2024 у 16:59 1 243

В освітньо-молодіжному просторі "КРОК" Слобожанської громади Харківський прес-клуб презентував свій відеопроєкт «Харківщина: зруйнована, але незламна». У межах заходу 02.02.24 р. були переглянуті та обговорені стрічки «Тактика випаленої землі», «Астрономічні збитки» та «Нульовий поверх».

 

За організаційну допомогу в проведенні зустрічі пресклуб вдячний Слобожанській селищній раді, зокрема начальниці відділу культури, туризму, молоді та спорту Лесі Бідуліній, яка, зважаючи на особливості, зумовлені війною, витримала всі необхідні умови щодо безпечності місця та кількості учасників комунікації.

Команда Харківського прес-клубу інформувала глядачів про мету і завдання проєкту з фіксування російських злочинів на території Харківщини. Зокрема, керівник пресклубу Олександр Швець розповів про виготовлені фільми та англомовний Ютуб-канал, що доносить інформацію про війну за межами України, значення праці журналістів для світової громадськості. Наша місія – розповісти цивілізованому світу про те, що переживають зараз українці!

Анонсовані фільми фіксують наслідки російської агресії для екології, науки, демографії, зазначив він. На сьогодні Генеральна прокуратура України розслідує тисячі інцидентів, пов’язаних зі шкодою життю і здоров’ю людей, довкіллю, екології, скоєних злочинцями з РФ. Один із таких злочинів відтворено у фільмі «Тактика випаленої землі». На стрічки пресклубу сьогодні посилаються відомі  медіа АрміяІнформ, його транслює Одеська кіностудія.

Важливим на сьогодні є не просто фіксування наслідків руйнації науково-освітніх закладів, житлових будинків, але й емоції та відчуття людей, які переживають горе. Художній керівник проєкту Максим Головачов звернув на це увагу глядачів: «Неймовірно страшно, коли одночасно обривається життя багатьох людей, а то й цілих родин з дітьми! Про це розповідають у стрічках родичі загиблих, очевидці». Знищення екологічних заповідників, інтелектуального та наукового потенціалу, взагалі людського життя – це наслідки російської агресії. Художній керівник циклу «Сліди» закликав мешканців Слобожанського пропонувати власні історії для історичного увічнення.

Авторку фільму «Астрономічні збитки» Валентину Черкасову обурює замовчування з боку російської наукової еліти факту агресії як такої. Директор селищного Палацу культури Валерій Афанасенко акцентував на важливості створення документальних фільмів про сьогодення як чинника виховання дітей і збереження історичної пам’яті. 

Голову правління Фонду місцевої демократії Ольгу Мірошник розчулив зміст переглянутих фільмів. Вона звернула увагу на різницю від побаченого на ноутбуці та на великому екрані, була вражена глибиною кожної відтвореної трагедії і висловила вдячність журналістам проєкту за сюжети.

На думку Ольги Мірошник, найбільш непоправними втратами для країни є демографічні наслідки. Тож сьогодні кожен на своєму місці має наближати перемогу, робити все можливе для відбудови країни. «Ми маємо виховати нове покоління патріотів, яке захищатиме землю, як це робить нинішнє», ­ – резюмувала вона.

Важливою є активність мешканців, які після завершення презентації спілкувалися з учасниками групи, пропонували власні історії та обговорювали бачення сьогоднішніх подій. Разом дійшли думки, що фіксування злочинів є вкрай необхідним для історії нашої країни, тож проєкту варто мати продовження.

_______________________________________________________

Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США  в  Україні.  Погляди  авторів  не  обов’язково  збігаються  з  офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Наші сторінки у соцмережах:

 

Сайт: https://pressclub.com.ua/

Фейсбук: https://w.facebook.com/pressclubKharkiv

Інстаграм циклу фільмів СЛІДИ/SCARS: https://w.facebook.com/pressclubKharkiv

Ютуб-канал англомовної версії проєкту: https://www.youtube.com/@Scars2023