Подiя у PressClub - ЗЛОЧИНИ БЕЗ ТЕРМІНУ ДАВНОСТІ (02.02.2024 у 20:51)

ЗЛОЧИНИ БЕЗ ТЕРМІНУ ДАВНОСТІ

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 02.02.2024 у 20:51 1 806

Харківський прес-клуб у межах реалізації проєкту «Харківщина: зруйнована, але незламна» презентував у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Котляревського документальні фільми про наслідки російської агресії щодо гуманітарної та культурно-історичної спадщини Слобожанщини та всієї України.

Захід передбачав не лише перегляд фільмів, а й спілкування журналістів проєкту з мешканцями Полтавщини – представниками органів державної влади, працівниками бібліотек і музеїв, закладів культури, медіа, викладачами і студентами міста. Гості зустрічі переглянули стрічки «Ракети для Албанії», «Остання книга письменника Вакуленка», «Сковородинівка: полювання на дух України» та висловили своє ставлення до побаченого і до проєкту, що фіксує наслідки російських злочинів.

На думку глядачів, презентовані фільми не лише зображують наслідки військової агресії РФ на території Харківщини, а й доносять широкому загалу інформацію про сутність міжнародної російської політики. У фільмах відтворено її зміст – ворог руйнує все, що передає український національний дух і традиції. Більше того, росіяни намагаються помститися всім, хто визнає за Україною право на самостійність, свободу та незалежність і не боїться про це говорити вголос.

Керівник Харківського прес-клубу Олександр Швець розповів про проєкт і його мету, про презентації в різних громадах Харківщини та перспективи показу стрічок у країнах ЄС. На сьогодні мова йде про показ сюжетів у  Познані, Гданську, Варшаві. Полтавці дізналися про журналістські групи, що створюють фільми, про підтримку Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Олександр Швець наголосив на ролі проєкту в становленні української національної документалістики. І його думку підхопила голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко, яка розповіла про місцеву документалістику і зупинилася на важливості нашого проєкту і цього жанру взагалі для виховання наступних поколінь.

Художній керівник Максим Головачов звернув увагу на художню цінність стрічок, їх емоційне наповнення і роботу команд. Керівниця однієї з журналістських груп Юлія Щербак поділилася враженнями від роботи, пояснила, що спонукало її брати участь у проєкті та про важливість фільмів для нащадків.

Заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко інформував, як на Полтавщині фіксуються злочини, поцікавився, що можна перейняти у харків’ян, наголосив на важливості роботи з фіксування. Нас же привабив полтавський досвід відцифровки фільмів та залучення архівних працівників до збереження пам’яті. Важливою для команди стала пропозиція Антона Чубенка посприяти в поширенні нашої інформації про наслідки російської агресії в закладах культури, науки та освіти Полтавщини.

Керівники Департаментів освіти і науки Євген Кончаковський та культури і туризму Ірина Удовиченко висловили бажання співпрацювати з Харківським прес-клубом, використавши фільми у власній роботі. Вже на найближчій нараді керівників навчальних закладів і районних управлінь освіти ознайомлять з можливістю посилити національно-виховну роботу стрічками харківських документалістів. Фільми також запропонують включити у навчальні плани виховних годин.

Сюжети проєкту цікаві і для музейних закладів Полтавської області. Зокрема, стрічку про Григорія Сковороду можна демонструвати в краєзнавчому музеї міста та на батьківщині філософа в Чорнухинському музеї, зазначила Ірина Удовиченко.

Директорка Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Петровича Котляревського Надія Влезько запропонувала взяти всі фільми проєкту для показу в бібліотеці, демонструвати їх на екрані в інтерактивних зонах, показувати перед іншими заходами тощо.

Взагалі презентація була не тільки цікавою, а й теплою та змістовною. Ми інформували спільноту про наслідки російської агресії, розробили спільні заходи з поширення фільмів, знайшли однодумців.

 __________________________________________________________________________________

Проєкт реалізує Харківський прес-клуб за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 

Наші сторінки у соцмережах:

Сайт: https://pressclub.com.ua/

Фейсбук: https://www.facebook.com/pressclubKharkiv

Інстаграм циклу фільмів СЛІДИ/SCARS: https://www.instagram.com/scars_2023/

Ютуб-канал англомовної версії проєкту: https://www.youtube.com/@Scars2023