Подiя у PressClub - Досвід громад Прикарпаття очима журналістів (15.01.2024 у 16:24)

Досвід громад Прикарпаття очима журналістів

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 15.01.2024 у 16:24 278

11-12 січня 2024 року Харківський прес-клуб провів престур на тему: «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».

В ньому взяли участь 14 журналістів з 12 областей нашої країни. Протягом двох днів учасники знайомилися з практиками співпраці військових адміністрацій, місцевого самоврядування, громадянського суспільства Прикарпаття у протидії військовій агресії росії. Під час відвідин територій журналісти дізналися про цікаві громадські та приватні ініціативи, що впливають на якість життя людей.Так у Матеївецькій громаді побували в амбулаторії загальної практики - сімейної медицини в селі Перерові, школі мистецтв та Центрі дозвілля дітей та юнацтва. Як місцевий агробізнес впливає на фінансову спроможність громад йшлося під час знайомства з фермерським господарством «Прометей».


У Коломиї журналісти побували в обласному госпіталі ветеранів війни та волонтерському центрі «Нескорена нація». На зустрічі з керівниками Коломийської міської ради та військової адміністрації говорили про те, як громада підтримує культуру та медіа.

Воєнні виклики місцевого самоврядування: економічні, інтеграція ВПО, забезпечення їх  житлом і роботою, - обговорили під час  зустрічі з керівництвом Івано-Франківської міської ради та регіонального відділення Асоціації міст України. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розказав, що у громаді зареєстровано 40 тисяч переселенців, 40 відсотків з яких хоче залишитися в обласному центрі. Нині тут для вимушених переселенців працює сім притулків, а також розпочинається будівництво соціального житла. 

 


Про вплив війни на бізнес клімат, робочі місця, експортні можливості українських підприємців, журналісти дізнавалися на релокованому з Харкова підприємстві «MFT (MyFavoriteToothpaste)» та місцевому ТОВ «Інтелком» – виробником дитячих іграшок під торговою маркою «ТехноК».У престурі також взяли участь релоковані журналісти зі східних областей України, які знайшли прихисток на Прикарпатті. Захід було організовано за сприяння Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ.