Подiя у PressClub - Практики психологічного відновлення для журналістів від Харківського прес-клубу (06.12.2023 у 12:07)

Практики психологічного відновлення для журналістів від Харківського прес-клубу

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 06.12.2023 у 12:07 348

З 30 листопада по 4 грудня медійники з прифронтових та деокупованих територій взяли участь у пʼятиденному тренінгу з психопрофілактики професійної діяльності під час війни.

Журналісти вчилися  долати страхи та тривоги, боротися з власним вигоранням, втомою від співчуття та дбати про себе. Тренерка Оксана Іванцова проводила індивідуальні консультації, надавала рекомендації як підтримати колег та рідних, продовжуючи виконувати професійний обов’язок. Психологиня порадила знаходити час для відпочинку та розваг без провини та сорому за це, коли потрібно, звертатися за професійною допомогою. Під час практичної частини журналісти вчилися методам саморегуляції, опановували техніки подолання паніки, щоб самостійно врегулювати стрес. Учасниці тренінгу поділилися своїми враженнями від програми програми психологічного відновлення.


Юлія Сабаєва, журналістка агенції “ОстроВ”:

“Пишу це 5 грудня – тобто наступного дня після повернення з програми. І відчуваю й усвідомлюю, що ефект від участі в програмі в мені залишиться на тривалий час. Що, знов-таки, допоможе якісніше працювати. Дуже дякую за надану можливість. На мою думку, захід організовано в оптимальний період. Саме кінець листопада – початок грудня цього року є максимально депресивними для журналістів, які працюють у реаліях війни й так чи інакше постраждали від неї особисто. Можливо, тому, що наближається кінець року, коли прийнято робити підсумки певного періоду роботи й життя загалом – і ці підсумки досить невтішні. Бо на фронті, а тим більше на окупованих територіях і, відповідно, в інформаційному полі зараз дуже мало приводів для оптимізму. Навіть рік тому це було інакше – після деокупації Харківської області, Херсону й частини Херсонської області, й навіть кількох сіл Луганщини з’явився оптимізм, і він мотивував жити й працювати. Зараз же підсумки року психологічно сприймаються зовсім інакше. Тому й вважаю, що для програми психологічного відновлення був обраний оптимальний час. Після участі в програмі ніби ті самі реалії сприймаються інакше. Відповідно, є ресурс для того, щоб надалі працювати більш якісно й продуктивно…”

Вікторія Курочка, фрілансерка:

“Програма психологічного розвантаження для журналістів - виявилась однією із найприємніших поїздок від початку повномасштабного вторгнення. Дуже продуманий підхід до збору команди, до умов проживання, ідеально спланована логістика і дуже класний підхід тренерки-психологині. Нові враження, надзвичайна природа Карпат, поєднання фізичного навантаження, ефективної психологічної роботи і можливостей готельно-курортного комплексу - це все разом подарувало враження абсолютного переключення.  Для людей, які весь час працюють із інформаційним потоком, мають стосунок до публікацій військової тематики, подібні тренінги мають неоціненне значення…”

Луїза Полякова,  журналістка “Суспільне: Донбас”:

“Хочу висловити свою величезну вдячність за неймовірний досвід, який я отримала під час участі у програмі психологічної підтримки. Для мене як журналістки, яка працює з темами війни, яка сама два рази пережила трагічні події, ця Програма стала надзвичайно корисною і дуже потрібною. Перш за все, я хочу сказати слова вдячності тренерці психологічного тренінгу. Вдало підібрані вправи та інтерактивні сесії дозволили нам зосередитися на власних емоціях, зміцнити психологічну стійкість та знайти конструктивні способи вирішення стресових ситуацій. А це зараз вкрай необхідно! Ми дуже багато спілкувались! Ми змогли розслабитись, відпочити, трохи відірватись від суворої травмуючої реальності, в якій ми живемо тривалий час, – і з новими силами взятись до роботи! Загалом, ця Програма не лише надала мені необхідні навички для ефективного вирішення психологічних проблем у своїй професії, але й стала надзвичайно цікавим та корисним досвідом…”

Харківський прес-клуб зміг задовольнити 12 заявок на участь у тренінгу з психологічного відновлення журналістів. Хоча бажаючих було 50.