
Виклики та можливості громад Хмельниччини під час війни
10 -11 серпня Харківський прес-клуб та Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України провели престур на тему: «Громади Хмельниччини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».
13 журналістів з локальних медіа 9 регіонів України, знайомились з практиками релокації та адаптації бізнесу, інтеграції внутрішньо переміщених осіб, громадськими та приватними ініціативами, що впливають на якість життя людей.
У Дунаєвецькій громаді учасникам престуру розповіли про проєкт "Домівка подалі від небезпеки". Його підтримав Глобальний фонд міст для мігрантів і біженців: дітей та опікунів Ради мерів з питань міграції. 200 тис. доларів США спрямують на перепрофілювання колишньої лікарні для житла.
Під час відвідин громади Кам’янець-Подільська йшлося про управлінські рішення, що допомагають наповнювати бюджет і вирішувати головні соціальні проблеми.
У ході відвідин Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Карабиця та підприємства «БОСАЛ МАНУФАКТУРІНГ УКРАЇНА»,переміщеного із Запоріжжя, обговорили ефективність державної програми «Релокація».
Під час зустрічі з керівниками міста та науковцями йшлося про історико-архітектурну спадщину, як рушійну силу для економічного розвитку території.
Серед проєктів, якими пишається громада - «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика». Це об’єднавча ідея місцевої влади та громадських організацій до 100 річчя культурної дипломатії України. Саме із Кам’янця-Подільського сто років тому, вирушила на закордонні гастролі хорова капела під керівництвом Олександра Кошиця і світ почув український «Щедрик» Миколи Леонтовича.
У другий день престуру міський голова Хмельницького Олександр Симчишин розказав, як громада долає виклики війни.
В травні місто пережило наймасовішу атаку російської армії, наслідки якої ліквідовують досі. Найголовніші складнощі – це величезні об’єми руйнувань та брак робочих рук. Наприклад, пошкоджень зазнали приблизно 8,5 тис. вікон. Відбудовувати допомогають інші громади області та міжнародні партнери України. Напередодні опалювального сезону обговорили також темпи відновлення критичної інфраструктури та перспективи енергетичноі незалежності.
Відповідальне споживання - нова філософія поводження з відходами у Хмельницькому. Про це розповідали фахівчині Центру "Розумне довкілля". Цей комунальний заклад включає полігон твердих побутових відходів, центр управління, дільницю сортування та навчальний "Гуфі-центр".
Завершився престур зустріччю з представниками Podillia Fashion Cluster. Вони говорили про важливість об’єднання для вирішення проблем одного з найбільших текстильних центрів України.