Подiя у PressClub - Як перетворити українські громади на місця щасливих людей (23.06.2021 у 16:15)

Як перетворити українські громади на місця щасливих людей

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 23.06.2021 у 16:15 122

13 журналістів із семи областей України 17-18 червня 2021 року побували на Херсонщині.

Престур Харківського прес-клубу: “Досвід реформ на Херсонщині” знайомив з реалізацією реформи децентралізації у Голопристанській та Станіславській громадах. Журналісти дізналися, які соціальні послуги мешканцям надають, як формується бізнес клімат, що дає додаткові робочі місця та поповнює бюджет.

 

Голопристанська громада провела термомодернізацію об’єктів соціальної сфери. Це дозволяє суттєво заощаджувати кошти для інших потреб. А ще у громаді створюють максимально сприятливі умови для розвитку агробізнесу. У цьому можна було переконатись побувавши на трьох підприємствах, що платять податки та підтримують численні соціальні проекти. Під час відвідин аграрної компанії “Нібулон”, однієї з найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів, йшлося про перспективи річкового судноплавства в Україні. Його розвиток може допомогти українським аграріям зі збутом продукції вважають на підприємстві, але без державних програм підтримки не обійтися. Не секрет, що майже  половина експорту України складається з сировини та продукції первинної обробки з низькою доданою вартістю. Разом з тим є господарства, чия продукція поступово завойовує попит на світовому ринку. У цьому учасники престуру переконалися під час відвідин фермерського господарства «Інтегровані Агросистеми». Тут вирощують помідори та готують з них томатну пасту, яка продається у понад 50 країн світу. Завдяки таким підприємствам Україна входить в десятку світових експортерів томатної пасти.

Що наука пропонує аграріям? Як виробникам оптимізувати витрати на вирощуванні овочів та зменшити негативний вплив від сільськогосподарської діяльності на екосистему, - розповіли фахівці науково-виробничого підприємства «5 Елемент». 

У Станіславській громаді  планують розвивати туризм та переробку сільгосппродукції, а ще пишаються вмінням писати проекти.  Завдяки Програмі «DOBRE» «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» - тут реалізовано сім проектів, ще два тривають. Під час відвідин журналісти побачили спецтехніку комунального підприємства, побували у туристичному центрі та на радіо. У громаді немає великих бюджетоутворюючих підприємств, але тут знаходяться Херсонські гори або український Гранд Каньйон. Колись саме ці місця обрав для зйомок кліпу на пісню “Місця щасливих людей” Кузьма Скрябін. 

Громади Херсонщини перебувають тільки на початку шляху, який перетворює території на місця щасливих людей.