Подiя у PressClub - Війна та політичні виклики для України (05.10.2023 у 13:49)

Війна та політичні виклики для України

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 05.10.2023 у 13:49 71

Чи отримають Україна й Молдова вже в найближчі місяці офіційні запрошення на вступ до Європейського Союзу та якими будуть підсумки європейського саміту в Гранаді обговорили під час Політичної кав’ярні Харківського прес-клубу.

На думку учасників дискусії війна росії проти України зміцнила політичну єдність Союзу та волю до його розширення. Тому в дев’яти  країн – претендентів є шанси на приєднання до нього. Особливо спільнота зацікавлена в Україні, яка має стати сильним східним форпостом  на сході Європи. Однак, розширення- це великі затрати. При вступі наша держава претендуватиме у якості підйомних на 186 мільярдів євро протягом семи років, ще 95 мільярдів підуть на підтримку українського аграрного сектора та майже  70 мільярдів на інші потреби. Водночас з розширенням деякі країни перетворяться з отримувачів допомоги в донорів. Це призведе до  серйозних дискусій серед учасників цього та наступних самітів Євросоюзу. Але вибір вже зроблений. Не зважаючи на складні виборчі процеси у Словаччині, Польщі та інших країнах європейці й надалі підтримуватимуть Україну в її євроатлантичних  прагненнях. Це стосується й Молдови, в якій проходять складні процеси через намагання росії відновити свій вплив у цій країні. Учасники дискусії  переконані, що нинішня  політична криза в США несе певні загрози в питаннях  підтримки України. Але  адміністрації Байдена  їх вдасться подолати. За рік до виборів в Америці вона зацікавлена у майбутніх військових успіхах  України.

         У засіданні Політичної кав’ярні Харківського прес-клубу взяли участь: Марко Шевченко – Надзвичайний  та Повноважний Посол України в Республіці Молдова; Степан Гавриш – український політик; доктор юридичних наук; Олександр Романюк – політолог, доктор політичних наук; Євген Ярошенко – політолог, кандидат історичних наук; Володимир Воля – політолог, експерт – міжнародник; Едуард Рубін – громадський діяч.

Трансляцію дискусії дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=LVN9r7A-3mM