
Війна та політичні виклики для України
Чи отримають Україна й Молдова вже в найближчі місяці офіційні запрошення на вступ до Європейського Союзу та якими будуть підсумки європейського саміту в Гранаді обговорили під час Політичної кав’ярні Харківського прес-клубу.
На думку учасників дискусії війна росії проти України зміцнила політичну єдність Союзу та волю до його розширення. Тому в дев’яти країн – претендентів є шанси на приєднання до нього. Особливо спільнота зацікавлена в Україні, яка має стати сильним східним форпостом на сході Європи. Однак, розширення- це великі затрати. При вступі наша держава претендуватиме у якості підйомних на 186 мільярдів євро протягом семи років, ще 95 мільярдів підуть на підтримку українського аграрного сектора та майже 70 мільярдів на інші потреби. Водночас з розширенням деякі країни перетворяться з отримувачів допомоги в донорів. Це призведе до серйозних дискусій серед учасників цього та наступних самітів Євросоюзу. Але вибір вже зроблений. Не зважаючи на складні виборчі процеси у Словаччині, Польщі та інших країнах європейці й надалі підтримуватимуть Україну в її євроатлантичних прагненнях. Це стосується й Молдови, в якій проходять складні процеси через намагання росії відновити свій вплив у цій країні. Учасники дискусії переконані, що нинішня політична криза в США несе певні загрози в питаннях підтримки України. Але адміністрації Байдена їх вдасться подолати. За рік до виборів в Америці вона зацікавлена у майбутніх військових успіхах України.
У засіданні Політичної кав’ярні Харківського прес-клубу взяли участь: Марко Шевченко – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Молдова; Степан Гавриш – український політик; доктор юридичних наук; Олександр Романюк – політолог, доктор політичних наук; Євген Ярошенко – політолог, кандидат історичних наук; Володимир Воля – політолог, експерт – міжнародник; Едуард Рубін – громадський діяч.
Трансляцію дискусії дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=LVN9r7A-3mM