Подiя у PressClub - Громади Буковини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення (01.08.2022 у 18:40)

Громади Буковини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 01.08.2022 у 18:40 165

Такою була тема престуру, який організував Харківський прес - клуб в останні дні липня.

Дванадцятеро журналістів із 9 областей України переконалися, що реформа децентралізації  підтвердила свою ефективність під час війни.  Багато рішень, які потребують швидкого реагування ухвалюються та здійснюються на рівні регіонів. Посилюється  співпраця державних інституцій та громадських ініціатив, пов'язаних з вирішенням гуманітарних питань.

Під час зустрічей з керівниками  Чернівецької обласної та міської рад йшлося не тільки про виклики, а й про вікна можливостей для громад.  До повномасштабного вторгнення росії в Україну, область була аграрним краєм. А за останні кілька тижнів до Реєстру індустріальних парків країни включили два з регіону - "Хотин Invest" та "Енергія Буковини". Успішний досвід їх роботи може змінити вектор економіки області в бік індустріалізації, що позитивно вплине на її розвиток. Журналісти цікавилися процесами організації релокації на Буковину підприємств з областей, де тривають бойові дії, можливостями впровадження в умовах воєнного стану транскордонних проєктів,ефективними практиками місцевого самоврядування щодо забезпечення теплом комунальних установ краю в умовах можливої енергетичної кризи.  

У Хотинській громаді її керівники розповіли не лише про успішний досвід з релокації підприємств Харківщини та створення Індустріального парку «Хотин Invest», а й показали проекти, які працюють завдяки підтримці міжнародних партнерів. Зокрема, волонтерський центр та майбутній шелтер для допомоги людям, що постраждали від війни. 

Візитною карткою Недобоївської громади є садівництво.Тут вирощують яблука, випускають крафтовий сік, який роблять за традиційними технологіями з акцентом на якості. Масштаби вирощування яблук значні, але не завжди є змога реалізувати продукт. І хоча у громаді сконцентровано холодильні фруктосховища, вже працюють над іншими проектами переробки плодоовочевої продукції.

Учасники престуру під час відвідин державного заповідника «Хотинська фортеця» та туристичного комплексу «Сонячна долина» дізналися, як розвивається внутрішній туризм під час війни та чи може історико-архітектурна спадщина території стати рушійною силою для економічного розвитку громади.

Про міжнародну гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям, йшлося під час відвідин благодійного фонду «Карітас Чернівці».  Журналісти, багато з яких і самі із регіонів, де зараз тривають бойові дії, цікавилися, як працює соціальна пральня, яким чином допомагають оплатити лікарські рецепти нужденним, як організована видача продуктових і гігієнічних наборів для ВПО.  

Під час престуру журналісти обмінялися успішними кейсами роботи локальних медіа під час війни.