Подiя у PressClub - Місцеві громади Полтавщини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення (19.06.2022 у 14:20)

Місцеві громади Полтавщини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення

м. Харкiв, вул. Гоголя, 9Б 19.06.2022 у 14:20 27

16 -17 червня 2022 року 13 журналістів з 9 областей України взяли участь у прес-турі: “Місцеві громади Полтавщини в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення”.

Головне завдання, яке ставили перед собою організатори - Харківський та Полтавський прес-клуби, познайомити з успішними кейсами ефективного управління територіями під час війни. На прикладі Решетилівської, Опішнянської та Зіньківської громад розповісти про досягнення та виклики воєнного стану.  А саме: розвиток агросектору, створення робочих місць, наповнення бюджету.  Про співпрацю з міжнародними організаціями, що підтримують Україну. Як місцеве самоврядування, піклуючись про розміщення вимушених переселенцив, забезпечує освітній процес. 

Про освітні потреби громад, професійний розвиток вчителів під час війни йшлося у Полтавській обласній академії неперервної освіти  ім. М. В. Остроградського. Науковці розказали про свій проект,  на підтримку двох ключових реформ в Україні - освіти та децентралізації. Незважаючи на війну, тут планують найближчими роками змінити освіту дорослих. У сільських громадах-партнерах Полтавщини відбувається трансформація шкіл в освітні центри місцевих громад. Це сприяє більш демократичному  управлінню закладами освіти, залученню батьків, учнів і вчителів до  спільних з місцевою владою та громадою соціальних проектів. 

Тему інформаційної безпеки, протидію фейкам, важливість поширення правдивої інформації під час війни, учасники прес туру обговорили  у редакції радіо "Релайф" Решетилівської міської ради. У розмові взяв участь голова Полтавської облради Олександр Біленький. 

Відомо, що аграрний сектор був до війни локомотивом економіки України. Про ризики і проблеми для галузі під час війни говорили з вченими Полтавського Державного аграрного університету. Науковці запевнили, що голод Україні не загрожує. Проте негативний вплив війни наша держава відчуває вже зараз. Внаслідок окупації та обстрілів не функціонують науково дослідні установи аграрної науки. Неминучі проблеми зі збиранням врожаю та потужностями для його зберігання, осінньою посівною 2022 року. Війна негативно вплинула на якість повітря, сприяє забрудненню грунтів, водних та лісових ресурсів. 

Також, журналісти дізналися як допомагає ЗСУ та теробороні один із сучасних центрів народних промислів України - Всеукраїнський центр килимарства та вишивки. Його було відкрито у 2019 році в Решетилівці.  Два види народного мистецтва краю – вишивку «білим по білому» та витвори килимарства з рослинним візерунком,  були внесені до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини й номінуються на включення до списку ЮНЕСКО. 

Учасники прес-туру переконалися, що Полтавщина потужний хаб для внутрішньо переміщених осіб. Тут дають прихисток, годують, лікують, вчать українській мові та вітчизняній історії дорослих та маленьких мешканців Харківщини, Донеччини та Луганщини. А також, намагаються перетворити вимушених переселенців з проблеми в ресурс для місцевих громад.